Tibi – iskrivý elixír, ktorý osvieži a utuží zdravie

Iskrivá chuť, pikantné perlenie na jazyku a desiatky odtienkov chutí z ktorých rozoznáte citrusy, droždie, slad a plejádu ovocí našich záhrad. Ak príde na osvieženie, nič vám neuhasí smäd lepšie ako elixír, ktorý sa množí vo vašej kuchyni.

Ak ste ešte nikdy nepočuli o vodnom kefíre, živých zrnkách tibicos či japonských kryštáloch vedzte, že ide o prírodný kvas, ktorý si ľudia vychutnávajú po stáročia. S receptúrou, ktorú akousi náhodou vyvinula príroda sama.

Voda, cukor a troška ovocia

Čo sa stane ak vodu osladíte cukrom a dochutíte citrónom? Vznikne z toho príjemná citronáda pre letné, horúce dni. Pridajte však k tomu štartovací kvas a do druhého dňa sa všetko nadobro zmení.

Nápoj sa nasýti bublinkami, cukor ustúpi novej chuti droždia a jednoduché ovocné tóny sa ešte väčšmi rozvinú. Obzvlášť v prípade, ak pridáte jednu nadobro vysušenú slivku naviac.

Sú to práve obrovské kolónie kvasiniek, baktérií mliečneho kvasenia a mikróbov, ktoré doslova “napumpujú” nápoj životnou silou. Pribudne v ňom kyselina mliečna, troška alkoholu a plejáda vitamínov, enzýmov a drobného života, ktoré posilnia zdravie.

Podstata uniká zraku

Nič na tom, že raz objavujete jasné tóny grepu a inokedy ste presvedčení o tom, že z nápoja cítite chuť žemľovky so slivkami a tvarohom. Hoci sa príjemne osviežite perlivým drinkom, to najdôležitejšie uniká zraku.

Sú to probiotické baktérie, ktorými je nápoj priam presýtený. Časť z nich zostáva žiť v črevách, kde povzbudzujú imunitný systém. Sú to práve tie priateľské baktérie, ktoré akosi miznú zo znečisteného sveta a priemyselne spracovaných potravín. Kedysi boli na všetkom, čo ste vložili do úst.

Príprava je jednoduchá

Veľká tri-a-pol litrová zaváracia fľaša pre kvas a litrové fľaše s keramickou zátkou pre hotový nápoj – viac miesta nebudete potrebovať v novom kvasnom kútiku kuchyne. Pridajte k tomu tibi zrnká kúpené na inzerát, vrecko cukru a citrón z obchodu a vodu z vodovodu, ktorú ste zahriali na sporáku, aby z nej vyprchal chlór.

Recept na kvasenie je priam jednoduchý. Do zaváracej fľaše vlejete vlažnú vodu, pridáte 8 lyžíc cukru, vložíte dve kolieska citrónu a tibi zrnká. Záleží na teplote, či kvasenie prebehne za jeden či dva dni.

Hotový nápoj rozlejete cez cedník do fliaš s patentnou zátkou a opäť s rovnakými zrnkami, len s novou vodou, cukrom a citrónom zarábate ďalšiu dávku na kvasenie. Je to príjemný kolorit, pri ktorom nemožno pochybiť.

Trvanlivosť je takmer neobmedzená, kvas netreba chladiť. Zvyšky cukru držia živý kvas v neustálom živote. Pridajte ho a uvidíte ako nápoj ožije.

Džúsy i zázvorové pivo

Vymeňte vodu za ovocný džús a máte iskrivý nápoj novej chuti. Nechajte pracovať kryštály v zázvorovom náleve a vznikne vám pivo. Sú desiatky najrôznejších receptúr, z ktorých vznikajú nápoje nevídaných chutí. Je to prosté.

Kde je cukor, tam kolónia mikróbov dokáže budovať svoje spoločenstvo. A čo sú vlastne tie krehké, kryštály ktoré sú základom kvasu? Je to iná podoba cukru, ktorú si vyrábajú do zásoby z toho obyčajného.

Napísal
Viac od autora Milan Gigel

Pripravte si na grile savojskú tulácku hostinu

Je to kompletné menu, pri ktorom môžete pomýšľať leda ak na sladký...
Čítajte viac...

Pridaj komentár