Je to hravá variácia na populárny kokteil zo 70-tych rokov, v ktorom sa v poschodiach nad sebou stretáva trojica výrazných likérov – Kahlua, Baileys a Grand Marnier. Vyzývavým vzhľadom pútajú pozornosť, kontrastom chutí dráždia chuťové bunky.

Aké by to bolo, ak by drobný poldecový pohárik s kokteilom B-52 vyrástol a ponúkol známe chute v novej, doposiaľ nepoznanej štruktúre? Pripravte si s nami šľahačkový pohár ľahký ako pierko, s jemnosťou ktorú si zamilujete na prvé ochutnanie.

Dve vrstvy šľahačky

Čo sa stane, ak vrecúško parížskej šľahačky Dr. Oetker rozmiešate v 100 mililitroch mlieka a 50 mililitroch likéru Kahlua? Mocná, kávová chuť likéru sa snúbi s čokoládovými tónmi v hustej, pevnej pene, ktorá nechce opadnúť ani po dlhých hodinách odpočinku.

Podobné je to so šľahačkou Dr. Oetker, ktorá si porozumie so 100 mililitrami mlieka a 50 mililitrami likéru Baileys. Mocná chuť írskej whiskey sa rozplynie v jemnej, smotanovej chuti šľahačkového krému, ktorý je tak pevný, že ho môžete i krájať.

Navrstviť obe do pohárov tak, aby neboli pod sklom vzduchové bubliny dá chvíľu zabrať. Nakladajte barmanskou lyžicou, zatierajte povrch do roviny a špajdľou vypustite vzduch z miest, kde uviazol. Výsledok je rýchlo na svete.

Ovocie vytvorí korunku

Grand Marnier nie je likérom, ktorý je vždy po ruke. A tentokrát sme si ho zámerne ani nepripravili. Kráľovskou korunou dezertov B-52 bude odkvapkaný mandarinkový kompót, ktorému dotvoríme tú správnu chuť koňakom. Rémy Martin je najlepšou voľbou.

Naložte ovocie do pohárov, prelejte ho vždy 25-mililitrovou porciou koňaku a majstrovské dielo je na svete. Už len zaboriť lyžicu do lákavého sústa a oddať sa vychutnávaniu. Už viete, čo si spravíte cez víkend na terasu namiesto zmrzliny?

Written By
More from Milan Gigel
Pripravte si na grile kráľovskú, kuraciu paellu
Je to už raz tak. Ak vás prepadne hlad, s plynovým grilom...
Read More

Pridaj komentár