Creme Tiramisù – dezert, ktorý je slávou mocných likérov

Je to klubový dezert, ktorý pripravíte takpovediac za minútku. O to zaujímavejšie je, že vás čaká mimoriadny chuťový zážitok, pri ktorom sa strieda chuť jemného krému s mocnou arómou likérov. Zaboríte do neho lyžicu a už niet cesty späť. Iba prejesť sa na samotné dno.

Stále sa počítate k tým, ktorí sa nikdy do výroby podobného dezertu nepustili z obáv, že im chýbajú zručnosti a skúsenosti? Zahoďte trému za hlavu, najnáročnejšiu prácu spravili už za vás. Krém pochádza z vrecúšok Creme Tiramisù Dr. Oetker.

Príprava, ktorá šetrí čas

Žiadne zdĺhavé predmáčanie piškót, ale expresný sobáš ako v Las Vegas. Vezmete okrúhle piškóty, zavriete ich do mixéra a niekoľkými pulzmi noža ich rozdrobíte na mrveničku vo veľkosti šošovice. Tri-štyri stlačenia gombičky mixéra sú dosť na to, aby sa zázrak uskutočnil.

Naložíte 5 kopcových barmanských lyžíc na dno pohára, nalejete na ne 50-mililitrovú odmerku dobrého amaretta a popicháte špajdľou, aby sa likér okamžite vsiakol do sušienkovej hmoty. Budete vidieť, ako sa hladina elixíru stráca v piškótach.

Krém pridá ľahkosť i objem

Rovnako rýchle je to s krémom. Naplníte šľahač mliekom, prisypete k nemu Creme Tiramisù, urobíte pár desiatok otáčok kľukou a hustý, lesklý krém je na svete. Stačí z neho len odobrať lyžicou a vytvoriť ďalšiu vrstvu v pohári.

Nenechajte sa nahnevať bublinkou ktorá kdesi uviazne – špajdľou ju ľahko vypustíte. Dôležité je iba to, aby ste si pripravili ďalšiu vrstvu piškót – tentokrát s kávovým likérom Kahlúa z Mexika.

Keďže krém je jemný, pripravte si piškótovú hmotu v samostatnej miske a naložte ju do pohára barmanskou lyžicou. V tejto chvíli ste už iba na krok od slávnostného finále. Ešte ste ani nezačali a už sa blíži koniec.

Čiapka ako má byť

Do pohára naložíte ďalšiu vrstvu krému, zapichnete do neho dlhú, cukrárenskú piškótu, posypete prírodným kakaom Dr. Oetker a môžete servírovať. Bez chladenia, odpočinku, práve tak ako vidíte tento skvost pred sebou.

A nečudujte sa tomu, že je plný chuti a energie. Veď sme do každého z pohárov pridali 100 mililitrov likérov. Mocných, s plnou chuťou na ktorú sa nezabúda. Čo dobré si pripravíme nabudúce?

Napísal
Viac od autora Milan Gigel

Ako chutia ovocné vína Miluron?

Ak sa povie vinárstvo, mnohým preblesnú hlavou ikonické obrázky slovenských vinohradov, ktoré...
Čítajte viac...

Pridaj komentár