KNIHA: Duše rumu

Napnuté plachty, drevené súdky v podpalubí a námorníci, ktorí s denným prídelom rumu oslavujú oboplávanie nebezpečného mysu. Ak si v podvedomí s rumom spájate atmosféru dávnych moreplavcov, dobrodruhov a pirátov, pri otvorení tejto knižky vás čaká úplne nový, pôžitkársky svet.

Kniha Duše Rumu – Dejiny, historky, trendy a kokteily z vydavateľstva Mladá fronta je inšpiratívnym čítaním, ktoré vás priam pobáda k tomu, aby ste si rozvinuli svoju paletu chutí a vôní, ktoré sa so svetom rumu spájajú. Prebudí vo vás pokojnú, barovú atmosféru, pri ktorej načúvate príbehom z Karibiku a rôznych kútov sveta.

Príbeh rumu

Expedícia do koloniálnych časov, historické súvislosti, botanika cukrovej trstiny a nahliadnutie za oponu výroby rumu sú úvodom, ktorý vás zľahka naladí na rumovú nôtu. Autor chce, aby ste pocítili dobový kontext, v ktorom sa tento spirit rodil a vyvíjal.

Ľahký, mierne encyklopedický text nezachádza do detailov, ani do dobových príbehov, aby vám priblížil svet rumu. Systematicky však prechádza dobovým kontextom, farmárstvom a výrobnými úkonmi od prvotného spracovania suroviny, cez kvasenie, pálenie až po zrenie a miešanie rumov.

Stačí, aby ste sa oddali pohode pri dvoch desiatkach stránok a aj z pozície rumového laika získate obraz, ktorý sú ochotní prijať zarytí milovníci rumu, i tí ktorí sa radšej oddávajú pôžitku z iných ohnivých nápojov.

Od fľašky ku fľaške

Po svetlom, jasnom úvode prichádza dramatická zmena. Stránky stemnejú a navodia komornú, barovú atmosféru, pri ktorej máte pocit, akoby ste sa ocitli kdesi na prednáške s riadenou degustáciou.

Celkovo prechádzate cez 41 vzoriek, pri ktorých sa zoznámite s vizuálom fľaše, pálenicou v ktorej sa rum vyrába a špecifikami jednotlivých značiek. Kdesi natrafíte na pútavé príbehy, inde sa objavujú faktografické fragmenty, pri iných autor odhaľuje nevšedné spôsoby spracovania.

Je to, akoby ste sa položku po položke zoznamovali s najznámejšími rumami sveta s tým, že ku každému patrí aj degustačná koncovka. Prejdete farbou, vôňou, chuťou a záverom, ktoré si môžete s degustačným pohárikom v ruke konfrontovať so svojimi vlastnými pocitmi.

Autorský výber sa úplne nezhoduje s ponukou na našom domácom trhu, takže môžete počítať s tým, že táto knižka sa stane akousi rukoväťou, ku ktorej sa vraciate znova a znova. Ak sa počítate k milovníkom rumu, nikdy neviete kedy sa vám do rúk dostane čosi nové, k čomu v knižke nájdete pútavý a poučný príbeh.

Páči sa nám, že autor nezostal zaviazaný výhradne Karibiku. Postupne prešiel i zvyškom amerického kontinentu a pre pestrosť obsahu zašiel aj do exotických destinácií.

Ladenie chutí

Aby v tom mocné rumy nezostali samotné, záver knihy ubieha do sveta miešaných nápojov a kokteilov. Práve tu nájdete nielen osvedčené klasiky, ale aj moderné variácie pri ktorých si barmani zobrali za cieľ vyladiť receptúry tak, aby vynikli konkrétne prednosti určených rumov.

Atraktívna prezentácia vás navnadí k ochutnávaniu, záverečná koncovka vám dovolí prečítať viac ako sa na stránky tejto knihy vošlo. Autor prikladá rázcestník svojich zdrojov, internetový adresár ale aj poďakovania firmám a ich zástupcom, ktorí boli pri tvorbe zázemia pre napísanie tejto knihy nápomocní.

Otvárate ju znova a znova

Táto knižka nie je titulom, ktorý by ste prečítali na jeden dych. Prečítate úvod a potom do nej prenikáte ako do bonboniéry, z ktorej si vyberáte vychytané kúsky. Hľadáte podrobnosti o rumoch ktoré vás zaujímajú a čítate riadky, ktoré pri budúcom prehliadaní opäť odkrývajú svoje skryté tajomstvá.

Pôsobivá grafika, intenzívny kontrast bielej a čiernej, ako aj sadzba a veľmi dobre čitateľné formátovanie sú estetickým zážitkom, ktorý dokonale ladí s atmosférou knihy. Veľmi sa nám páči aj práca prekladateľky a jazykovej redakcie. Bezchybná terminológia a plynulý, čítavý text dávajú publikácii plynulý ráz, pri ktorom sa nezastavujete na nejasnostiach.

Kniha Duše Rumu (ISBN 978-80-204-4621-3) z vydavateľstva Mladá fronta je čítaním, ktoré by nemalo chýbať v knižnici žiadneho milovníka spiritov. Bez ohľadu na to, či sa pokladáte za amatérskeho znalca whisky, koňakov alebo rumu samotného.

Napísal
Viac od autora Milan Gigel

Grilujeme kurča s vôňou citróna

Sú to chvíle pôžitkárskej pohody, pri ktorých máte pocit akoby zastal čas....
Čítajte viac...

Pridaj komentár