Ochutnajte s nami biovína z radu Reya Organica

Panenská pôda ktorá po stáročia unikala znečisteniu priemyselnej výroby a vášeň pre vinohradníctvo a vinárstvo, v ktorom niet priestoru pre génové inžinierstvo, umelé hnojivá a čoraz zložitejšiu chémiu. Ak má víno prívlastok BIO, okamžite je jasné o čom je reč.

Ide o návrat k prírode a prirodzenosti v každom detaile. Ak najbližšie zamierite na nákupy a uvidíte v polici nový rad vín s označením Reya Organica, mali by ste spozornieť. Využite príležitosť, pri ktorej sa môžete zoznámiť s biovínami, ktoré pochádzajú z nášho kraja. Sú výsledkom intenzívnej spolupráce spoločnosti Corner & Co. a vinárstvom Domin & Kušický.

Štvoricu z nich Tramín Červený, Sauvignon, Rulandské modré a Cebernet Savignon z ročníka 2018 ochutnávame v pohodlí nášho klubu. Čím dokážu zaujať a čo od nich môžete očakávať?

Vyvrcholenie vášne

Nie je v tom žiadna náhoda, že rodinné vinárstvo Domin & Kušický sa od svojich počiatkov vydalo na cestičku ekologického vinárstva. Ing. Ján Domin zúročil svoje celoživotné zbieranie zručností a skúseností z oboru vinohradníctva, vinárstva a ekológie, aby svoju prácu zavŕšil v rodinnom kruhu.

Vinárstvo umiestnené do regiónu Veľkého Krtíša vznikalo postupnou výsadbou niekoľkých lánov vinohradov na vulkanickej zemi v klíme, ktorá sa až príliš podobá na tú burgundskú. Tomu prispôsobili výber odrôd hrozna, starostlivosť oň, ale i spracovanie.

Nájdete tu Burgunské biele, šedé a modré, Chardonnay, Tramín červený, Savignon, Rizling Vlašský, Cabernet Savignon, Merlott a Hron vo vzdušnom spone na nízkom vedení. Všetko vyladené tak, aby bol pohodlný prístup ku krom pri ručnom strihu a zbere úrody, ale aj pre ľahké, strojové mulčovanie buriny v medziriadkoch.

Tak ako kedysi

Rez pri ktorom na koreň viniča nepripadne viac ako 2 kilogramy zrelého hrozna, ošetrovanie obmedzenou dávkou kontaktných sírnych a meďnatých prípravkov a prevaha ručnej práce nad mechanizáciou sú základom vinohradníckych praktík. Iba tak sa v príjemnej klíme urodia strapce hrozna, ktoré možno nazvať prírodným.

Podobné je to s vinárskym fortieľom. Odkaľované mušty podstupujú riadené kvasenie autochtónnymi kvasinkami s minimálnym sírením produktov a medziproduktov. S cieľom dosiahnuť odrodový charakter vín, z ktorých možno vyčítať prejavy prostredia a sezóny, v ktorej sa vinárstve zrodili.

To všetko s pomyslením na udržateľné hospodárenie a tých, ktorí žiadajú od vinárov i čosi naviac. Pôžitok z vína, ktoré nikdy neprišlo do kontaktu so živočíšnymi surovinami, alebo výrazné potlačenie histamínov. Ako chutia vína z ich produkcie? Ochutnávajte s nami.

Tramín Červený BIO 2018, výber z hrozna

Sýta, žltozelená farba a jagavé odlesky lúčov slnka vždy, keď sa pozriete na hladinu. Toto vínko vás privíta intenzívnou, plnou vôňou v ktorej sa miešajú ovocné tóny s pikantným, korenistým charakterom.

V aróme je pokojná harmónia bez hravosti a iskrenia, ovocné tóny akoby sa vo svojej zaoblenej mäkkosti snažili ukryť za oponu zeleného čaju.

Chuť je ľahká a svieža s typickým prechodom od ovocia k aromatickým koreninám. Nájdete tu letné zelené jablká a svetlé bobuľové ovocie, ale aj sviežu kyselinku šťavnatého, dozrievajúceho ovocia.

Pridajte k tomu postupné odznievanie s minerálnym záverom na jazyku a tušíte čo vás čaká. Príjemné, pôžitkárske vychutnávanie, ktoré sa naplno rozvinie i v tandeme s ľahkým jedlom.

Savignon BIO 2018, výber z hrozna

Svetlé, slamovožlté tóny s iskrivými zelenkavými odleskami neprezradia, aké víno sa ukrýva v čaši pred vami. Stačí však, aby ste k nemu privoňali a okamžite vás uchváti prenikavou vôňou zrelých egrešov, pikantnej bazy a zeleninovým charakterom mladého hrášku a bielenej špargle.

Dajte mu chvíľu času na vydýchnutie a k tomuto atraktívnemu koncertu sa pridá aj jemný náznak púčkov čiernych ríbezlí.

Pri prvom dúšku máte pocit, akoby sa aróma zhmotnila v osviežujúcej a oveľa intenzívnejšej podobe na jazyku. Postupne prechádza od špičky jazyka až ku koreňu, kde sa postupne formuje hrejivosť a príjemná citrusová sviežosť.

Aromatická limeta i nahorklý grep formujú črty doznievania, ktoré vás vábi vždy k novému a novému dúšku pre pokračovanie. S novým intenzívnym nástupom a príjemným záverom.

Rulandské modré BIO 2018, výber z hrozna

Tmavá, rubínová farba odhalí svoj pôvab vo chvíli, keď cez ňu preniknú lúče slnka. Vínko na pohľad tmavé sa rozžiari v celej svojej kráse.

Vo vôni je šťavnatá zrelá slivka, višňa a zemitá vôňa čokolády. Povzbudivá aróma prekypuje sviežosťou, ktorá sa ešte nestihla pri zrení uhladiť a utlmiť.

Chuť má priamočiary nástup, ktorá cez zemitosť a mäkké taníny rozkvitá v ovocných tónoch. Na jazyku zacítite tmavú horkú čokoládu a červené ovocie v príjemnej, pokojnej harmónii.

Chuť nie príliš hlboká sa rozvíja do šírky, aby pomaly doznievala v korenistom ihlení prechádzajúcim do miernej hrejivosti. Ak hľadáte príjemné pôžitkárske chvíle vychutnávania, určite by ste ho nemali prehliadnuť.

Cabernet Sauvignon BIO 2018, výber z hrozna

Tmavá, višňová farba cez ktorú prejdú len najmocnejšie lúče slnka je v príjemnom kontraste so sviežou, ovocnou arómou tohto vína. Dozrievajúca višňa, korenistá baza, voňavá čierna ríbezľa – to všetko sa mieša s akýmsi citrusovým podtónom, ktorý dotvára harmóniu palety vôní.

Chuť je intenzívna, hlboká, živá, takmer šťavnatá z ktorej okamžite štartujú hladké taníny, aby po ich boku vykvitli korenisté tóny a chuť kôstok čerešní a višní. Postupne na jazyku slabne k jemnosti, aby vyčarila jemný záver kyseliniek a nezrelého ovocia.

Je to vínko, ktoré vás priam pobáda k tomu, aby ste ho pozorne preskúmali do každého detailu. S dlhou dochuťou máte neustále pocit, že vám čosi nepoznané uniká. Káva, jemná botanická nahorklosť či jadro kôstkovín? Ochutnajte a rozhodnete sa sami.

Napísal
Viac od autora Milan Gigel

Elegantný zapaľovač na cigary nemusí byť drahý

Určite to poznáte. Jedna zápalka na rozohriatie tabaku, druhá zápalka na jeho...
Čítajte viac...

Pridaj komentár