Najlepší kokosový koláč sa pýši šťavnatosťou

Je to rýchly koláč, ktorý v sebe skrýva intenzívnu chuť mlieka a kokosu, ktoré sa zručne ukrývajú za nevídanou šťavnatosťou. Ochutnáte prvé sústo, naložíte do úst druhé a má vás vo svojej moci. Dnes i nabudúce.

Tajomstvo gâteau moelleux à la noix de coco nespočíva v náročnej príprave či netradičných surovinách. Šikovný úskok s použitím kondenzovaného mlieka zaistí, aby sa šťavnatá vlaha pri pečení neodparila z korpusu.

To najlepšie na začiatok

Do rajnice vlejete 150 gramov sladeného kondenzovaného mlieka, 100 gramov polotučného mlieka a spolu so 65 gramami masla to na miernom ohreve dohromady spojíte. Budete vidieť, ako sa husté mlieko spája s riedkym a maslo mení svoju štruktúru.

Nevarte ich, snažte sa držať teplotu na minime. Vo chvíli, keď všetko odstavíte bokom, postupne sa maslo oddelí a na povrchu vytvorí tenkú, žltú vrstvu. To je signál na to, že je najvyšší čas začať pracovať s vajíčkami.

Jemný sneh

Z troch bielkov vyšľaháte pevný sneh a po pridaní 20 gramov cukru pokračujete v šľahaní, kým sa povrch snehovej peny stane lesklým. Postupne pridáte trojicu žĺtkov a do vyšľahaného krému vylejete mliečnu zmes z rajnice.

Pri stálom miešaní si nerobte hlavu z toho, či metla uberie bielkovému snehu na kyprosti alebo nie. Hlavné je dosiahnuť rovnomernú farbu a konzistenciu. Práve vtedy dnu ručne vmiešate 100 gramov strúhaného kokosu, 55 gramov múky a strúhanú citrónovú kôru.

Niekoľkými jemnými ťahmi všetko zapracujte a predhrejte si rúru na 160 stupňov Celzia.

Formu stačí vymazať iba na dne

Počuli ste už niekedy o tom, že ak chcete aby vám korpus naskočil na objeme, vymazať a vysypať múkou treba iba dno formy? I keď nejde o nevyhnutnosť, môžete tak spraviť aj v tomto prípade. Cesto sa pri pečení na nelepivé strany formy zaručene nenalepí.

Nám s úspechom vychádza do okrúhlej, 20-centimetrovej tortovej formy Tefal Delibake, pri ktorej máme odskúšané, že nikdy na spojoch nepretečie. Pečenie zaberie 40 minút času, ku koncu však buďte pozorní. Všímajte si zafarbenie kôrky – má byť iba jemne zlatistá.

Ako chutí gâteau moelleux à la noix de coco?

Ak ho ponecháte jeho osudu, ohluší vás intenzívnou chuťou mlieka, vôňou kokosu a šťavnatou, osviežujúcou štruktúrou. Stačí, aby ste ho vložili po vychladnutí na dve hodiny do chladničky a celá tá mliečna sviežosť sa znásobí.

V inom garde môžete koláč poliať čokoládou a budete mať pocit, že sa chuťou blíži kokosovej tyčinke v čokoláde. Tá mliečna, krémová chuť vás nadobro opantá.

Napísal
Viac od autora Milan Gigel

Pripravte si na grile savojskú tulácku hostinu

Je to kompletné menu, pri ktorom môžete pomýšľať leda ak na sladký...
Čítajte viac...

Pridaj komentár