Ochutnajte s nami rumy Matusalem Gran Reserva

Komorná atmosféra tichej dumy a pôžitkárske vychutnávanie spiritu. Vraví sa, že duši rumu porozumie až ten, čo sa deň po dni, cez malé dúšky prepije až na dno fľaše. S vycibreným zmyslom pre vôňu a chuť, ktorá dozrieva na jazyku a v myšlienkach.

Len vtedy dosiahne remeselná zručnosť majstrov svoj cieľ – priblížiť kus Karibiku do ostatných kútov sveta. Ako chutia rumy Matusalem Gran Reserva, ktoré majú za sebou 15 a 23 rokov zrenia v Dominikánskej Republike? Ochutnávajte s nami.

Rodinná tradícia

Ak vyrastáte v prostredí, kde sa denná rutina točí okolo výroby brandy, presiakne vám toto umenie až do špiku kostí. Od spracovania ovocia, cez prípravu sudov, fermentáciu až po pálenie, zrenie a ladenie chuti. Každý rok je v niečom iný, každá rodina má dlhoročné dedičstvá.

Zažívali to aj bratia Benjamin a Eduardo Camp, ktorí sa pred 150 rokmi spolu s Evaristom Álvarezom rozhodli opustiť rodnú hrudu Španielska, aby sa vydali za živobytím do vtedajšej, kubánskej kolónie. So snom, že by svoje liehovarnícke vedomosti a zručnosti mohli využiť pri výrobe rumu.

Dopyt po koloniálnom tovare rástol a kvalita dovážaného rumu bola nevyspytateľná. Ak by ho dokázali vyrábať za oceánom podľa španielskeho gusta, určite by dosiahli úspech. S veľkými plánmi vycestovali a usadili sa v Santiago de Cuba, kde založili svoju vlastnú rumériu.

Pohnutá história

Netrvalo dlho a nový rum Matusalem si začal získavať popularitu. A to aj na Kube, kde sa postupne zaradil medzi najpredávanejšie. S lokálnym akcentom chutí, so svojou typickou uhladenosťou a komplexnosťou. Veľmi mu pomohli roky prohibície, počas ktorých si medzi turistami z USA vybudoval dobré meno.

Nik však nečakal, že by sa mohla krajina v priebehu rokov zmeniť natoľko, že s rodinným podnikom bude koniec. Keď po 26 rokoch získala Kuba spod španielskej nadvlády slobodu, veľa sa toho pre liehovar nezmenilo. Zlom však prišiel s revolúciou, keď v roku 1959 prešli všetky podniky do rúk štátu.  Potomkovia sobášom spojených rodín Campovcov a Álvarezovcov utiekli za hranice a ich podnik sa vydal svojou vlastnou cestou.

Pretrhnutá niť

Trvalo desaťročia, kým sa značka Matusalem opäť dostala na trh. Dedičia pôvodných zakladateľov sa po sérii súdnych sporov mimosúdne dohodli a s odstupom ďalšieho času v roku 1995 oprášili zašlú slávu rumu založením nového podniku Matusalem & Company. Priamo v USA s tým, že rum sa bude vyrábať v Dominikánskej Republike.

Dnes si môžete s chuťou do pohárika naliať i jeho 15 či 23-ročnú slávu, ktorá stavia na pôvodnej receptúre. Čo vás čaká, keď otvoríte fľašu vo svojom pánskom salóne?

Ron Matusalem Gran Reserva Solera 15

Tmavohnedá fľaša, korková zátka a vineta, ktorá sa snaží navodiť atmosféru dávnych čias. Také je prvé zoznámenie s rumom, ktorý odkazuje na dávnu tradíciu z roku 1872. Do popredia stavia kubánsky štýl rumu, jeho 15-ročné dozrievanie v solere zo sudov z francúzskeho dubu a jemnosť.

V jeho jantárovo-medovej farbe a ľahkej, olejovitej konzistencii nevyčítate typickú vyzretosť starších rumov. Jeho pokojná vôňa vás však upozorní na jeho ležérnu, priam odležanú vyrovnanosť. Uvíta vás sladkou arómou melasy, príjemnou dubovou drevitosťou, aromatickou vanilkou a náznakom zrelých sliviek.

Doprajte mu chvíľu času na okysličenie a postupne sa objavia ďalšie podtóny neznámych druhov exotického ovocia. Po boku usne, dreveného uhlia a jemných, sladkých korenín, s ktorými tvoria ucelenú harmóniu.

Chuť nastupuje pri prvom dúšku zľahka a nesmelo, okamžite však čítate jej ostrejší, hrejivý charakter a aromatickú nálož. Z jemnej, navinulej sladkosti vystúpi príjemná zaoblená drevitosť, spod ktorej vychádza vanilka, pestrá paleta ovocia a možno i korenistý prejav horkej čokolády. S príjemným dozvukom koňakového charakteru.

Pridaná kvapka vody rozvíja mäkkosť ovocia, kocka ľadu vyzdvihuje pokojnú drevitosť. Ak máte radi ľahšie, uležané spirity a patríte k tým čo si ich nechávajú po kvapkách rozplývať na jazyku, stane sa na čas vašim koníčkom. I napriek tomu, že z neho pod chvíľou vystúpi mladší, ostrejší ráz.

Vytiahnite k nemu z humidora ľahkú cigaru s hladkým, smotanovým dymom a máte pred sebou príjemnú hodinku vychutnávania pre chvíle oddychu a pohody. Matusalem Gran Reserva Solera 15 je rum, pri ktorom sa určite nebudete nudiť.

Ron Matusalem Gran Reserva Solera 23

Elegantná fľaša so širokou korkovou zátkou a zlateným písmom v španielčine vás pobáda k ochutnávke tohto 23-ročného rumu s tradíciou, ktorý má za sebou kaskádovité dozrievanie v solere. Je jantárovo-gaštanový, ľahkej konzistencie a na pohári vykreslí na dlhý čas líniu na rozhraní čistého skla a spiritu. Až po chvíli stekajú nadol kvapky, ktoré za sebou zanechávajú na dlhší čas svoju stopu.

Aróma je medová, kyslo drevitá s náznakom ovocia, postupne prechádza do vône sladkých citrusov a škorice. Možno zacítite pomaranče, možno to budú mandarínky alebo jablká. Po prevzdušnení zvýrazní šťavnatý, ovocný charakter, ktorý nás bavil ovoniavať znova a znova. Budete prekvapení, ako sa vyvíja až do poslednej kvapky rumu, ktorá zostane opustená v pohári.

Chuť prichádza okamžite – v karamelovej sladkosti a vanilkovom sirupe, ktoré sú jemné ako mliečny kokteil.  Je v nej čosi zo sladkého ovocia, ale aj drevitosť ktorá má ostrejšiu koncovku orientálneho korenia. V príjemnom, harmonickom kontraste, ktorý sa každým novým dúškom zintenzívnuje.

Baví nás, ako sa postupne chuť rozlieva do šírky. Objavia sa pralinky i kandizované ovocie, nie však tak mocne, aby prešli za hranice konzervatívneho vkusu. Len do takej miery, aby ste odlíšili že nejde o vydarené, archívne brandy, ale o rum s podobným charakterom.

Mocnejší dúšok zamestná zmysly, pridá tabakové tóny a chuťové odtienky viacerých drevín. Akoby ho vyladili pre pánsky vkus nielen pre rozjímanie, ale aj do pôžitkárskej spoločnosti. Nalistujte k nemu rozčítanú kapitolu detektívky, usaďte sa s ním k filmu, alebo natlačte fajku ľahším tabakom a užívajte pohárik i dva. Ak sa nestránite rumov, ktoré úplne netaja svoj pôvod v sladkej trstine či melase, Matusalem Gran Reserva Solera 23 bude pre vás zaujímavým spoznávaním i následným vychutnávaním.

Napísal
Viac od autora Milan Gigel

Ak sa vám zunovali sendviče, zapečte si šampiňóny

Je to rýchle klubové občerstvenie, ktoré zachráni deň ak sa vám zunujú...
Čítajte viac...

Pridaj komentár